Naša nastavnica Tamara Ratković učestvovala na kongresu u Iranu

U periodu od 5. do 12 jula 2017. godine profesorka Tamara Ratković, nastavnik Fakulteta za fitzičku kulturu i menadžment u sportu Univerziteta Singidunum učestvovala je na Internacionalnom kongresu Pilatesa u Iranu, Teheran.

Kongres u Iranu - 004

Kongres se bavio povećanjem nivoa stručnosti i poboljšanju pilatre tehnike instruktora i edukatora u Iranu. Na kongresu su, osim medjunarodnih predavača prisustvovali i dr.Majdara (the head of the General Sports Federation of Iran), visoki zvaničnici Olimpijskog komiteta Irana, predstavnici Iranske Sportske Medicinske Federacije, predsednik karate saveza Irana , presednik Pilates asocijacije Irana gospodin Iman Mottaghihian kao i mnoge poznate licnosti iz kulture i medija ove azijske zemlje.

Kongres u Iranu - 002

Kongres je trajao pet dana od kojih su četiri dana bila posvećena uskoj specijalizaciji i primeni rekvizita u pilatesu, a posednji je bio konferencijskog tipa sa internacionalnim predavačima.

Kongres u Iranu - 003

Našoj koleginici Tamari Ratković je bila poverena najveca grupa od oko 100 učesnica kojima je tokom prva četiri dana predavala o različitim tehnikama unutar pilatesa kao i primeni malih rekvizita u radu sa vežbačima. Na kongresu je odžala predavanje na temu "Pilates u trudnoci".

Kongres u Iranu - 001

S obzirom na drugacija kulturoloska shvatanja postavke, predavanje je prihvaceno uz ovacije što je i dokaz da nauka i posvećenost ne poznaju granice i kulturološke razlike.